Cestování na Srí Lance - letiště, vlaky a další informace

Dopravu na Srí Lance dělíme : na vlaky, autobusy, taxiky a tuk-tuky. Ani s jedním typem dopravy není  problém. Na delší tratě je pohodlnější  vlak a na krátké tuk-tuk.

Vlak Srí Lanka

Vlak

Vlaky jsou časově spolehlivé a když není dopravní špička, tak i pohodlné.  Při opouštění nádraží se projeté jízdenky vybírají zpět. Řeknete-li, že si lístek chcete nechat na památku, označí jej a vrátí vám ho.

Ceny jsou reelativně nízké.

Autobus

Autobus

Pokud nečekáte na nějaké důležité zástávce (nebo také první či poslední), je potřeba autobus odmávnout. Ten vám zpomalí a můžete si naskočit. Průvodčí si vás najde (i když třeba ne hned) a prodá vám jídenku dle toho kam jedete. Na větších zastávkách se samozřejmě zastavuje. Také si člověk musí přivyknout na neustálé troubení (

Ceny jsou velmi nízké.

Taxi

Taxi doporučejeme pužívat v turistických lokalitách (ušetříte čas v porovnání s autobusy).¨

Ceny jsou nízké.

 

Tuk-tuk

Tuk-tuk

Tyhle tříkolky do Asie zkrátka patří. Nadýcháte se zplodin a když dáte delší cestu, tak se můžete jít vykoupat, ale bez nich by toho člověk moc neviděl, protože to zkrátka neuchodí. Navíc se od řidiče dozvíte zaručené informace a dost možná vás zkusí prodat nějakému krámu či službám.

Ceny smluvní. Tzn. od slova “smlouvat“.

Srí Lanka letiště

Na Srí Lance se nachází několik letišť, z nichž nejvýznamnější jsou následující:

Bandaranaike International Airport (CMB): Hlavní mezinárodní letiště Srí Lanky, nachází se v Katunayake, asi 30 km severně od hlavního města Kolombo. Toto letiště je hlavním vstupním bodem pro mezinárodní cestující.

Mattala Rajapaksa International Airport (HRI): Nachází se v Mattale na jihovýchodě Srí Lanky, přibližně 18 km od Hambantoty. Toto letiště je druhým mezinárodním letištěm v zemi.

Ratmalana Airport (RML): Také známé jako Colombo City Airport, nachází se v Ratmalaně, přibližně 15 km jižně od centra Kolomba. Toto letiště je používáno pro domácí lety a některé regionální lety.

Jaffna International Airport (JAF): Nachází se v Pallaly, asi 16 km severně od Jaffny na severu Srí Lanky. Toto letiště slouží především pro regionální lety a některé mezinárodní lety.

Pro většinu mezinárodních cestujících je hlavním letištěm Bandaranaike International Airport v Katunayake, které nabízí spojení s mnoha destinacemi po celém světě.

Rezervace
po telefonu
Rezervace Kuba
+420 725 699 909
Rezervace Emiráty, Srí Lanka
+420 725 631 875
Rezervace Dominikánská republika, Mexiko, Maledivy
+420 257 221 724
Získejte slevu 599 Kč
Přihlaste se k odběru newsletteru a získejte
599 Kč
na dovolenou!
Souhlasím s podmínkami registrace
KUBA 28.8.2024